E-Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

work_idea

 

1 października rozpoczynamy wspólną przygodę‼️ Nie może Cię zabraknąć na naszej pierwszej E-inauguracji – poznasz nas bez wychodzenia z domu! ? W tym roku forma nieco inna niż zwykle, bo nie spotkamy się osobiście. Jednak zapewnimy Wam podobne wrażenia i zabawę jak podczas tradycyjnej Inauguracji. ???
Czekamy na Ciebie 1 października 2020 o godz. 18:00 w mediach WSIZ – Facebook i IGTV!

—————————————————

Kredyt studencki – tani i dostępny przez cały rok

Przyznawany na preferencyjnych warunkach i dostępny przez cały rok – to główne zalety kredytu studenckiego. Można się o niego ubiegać niezależnie od innych otrzymywanych świadczeń stypendialnych – wystarczy, że dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy w roku ubiegania się o kredyt 3000 zł. Procedura składania wniosku jest jednorazowa, a student będzie otrzymywać kredyt przez cały okres studiów.
Kredyt studencki jest udzielany przez wybrane banki komercyjne. Jego preferencyjne warunki są możliwe dzięki dopłatom z Funduszu Kredytów Studenckich finansowanym z budżetu państwa.

work_idea

 

Cały rok na decyzję!
O kredyt studencki można ubiegać się przez cały rok. Decyzja kredytowa powinna zapaść w ciągu 30 dni. O kredyt może się ubiegać student do ukończenia 30 roku życia lub doktorant, który nie skończył 35 lat. Wniosek o kredyt może składać także osoba ubiegająca się o studia, wówczas wypłata kredytu nastąpi po uzyskaniu statusu studenta.

 

Kredyt studencki – ile i dla kogo?
O kredyt studencki można się ubiegać niezależnie od innych otrzymywanych świadczeń stypendialnych – wystarczy, że dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy w roku ubiegania się o kredyt 3000 zł. Kredyt może być w całości poręczony przez Bank Gospodarstwa Krajowego, a więc student nie musi martwić się o to, czy dochody rodziców pozwolą na odpowiednie zabezpieczenie spłaty.
Student sam decyduje w jakiej wysokości środki chce otrzymywać z banku w czasie studiowania. Można wybrać kwotę od 400 zł do 1 000 zł miesięcznie. W trakcie pobierania kredytu student może dokonać zmiany wysokości otrzymywanych środków, dostosowując je do aktualnych potrzeb.

 

Spłata – dopiero po dwóch latach po ukończeniu studiów
Rozpoczęcie spłaty następuje dopiero dwa lata od ukończenia studiów. Jest to czas na podjęcie pracy po studiach i ustabilizowanie sytuacji finansowej. Spłata kredytu odbywa się na bardzo korzystnych warunkach finansowych – odsetki wynoszą jedynie połowę stopy redyskontowej weksli NBP, a okres spłaty rozkłada się na okres dwukrotności pobierania kredytu, a więc miesięcznie absolwent spłaca połowę tego co otrzymywał miesięcznie na studiach! Przykładowo student pobierający miesięcznie 800 zł, dwa lata po zakończeniu studiów będzie spłacał około 400 zł miesięcznie. Jeżeli student ukończy studia w gronie 10% najlepszych studentów otrzyma obligatoryjne umorzenie nawet do 50% wartości kredytu!

 

Problem ze spłatą to nie problem
W przypadku trudności ze spłatą kredytu przewidziane są narzędzia odraczające spłatę lub zmniejszające wysokość miesięcznej raty. Jeżeli trudna sytuacja życiowa będzie uniemożliwiała spłatę kredytu, wówczas Minister może umorzyć kredyt częściowo, a szczególnych przypadkach nawet w całości.

—————————————————

Jak znaleźć pierwszą pracę jeszcze na studiach?

Doświadczenie zdobyte podczas studiów to pierwszy krok do otrzymania satysfakcjonującej pracy. Nawet jeśli nie jesteś jeszcze absolwentem, dodatkowa aktywność wyróżni Cię spośród innych kandydatów. Warto już podczas studiów zacząć budowanie sieci kontaktów zawodowych.

work_idea

 

Skuteczne CV studenta
Atrakcyjne CV to klucz do otrzymania wymarzonej posady. Osoby, które studiują, nie mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym. W takim wypadku ważne jest to, aby przykuć uwagę potencjalnego pracodawcy innymi formami aktywności. Plusem okaże się na przykład udział w wolontariacie lub w kołach tematycznych. Warto wspomnieć też o uczestnictwie w konferencjach naukowych czy wymianach studenckich. Koniecznie należy wyeksponować swoje dotychczasowe doświadczenia, nawet jeśli nie są związane z branżą reprezentowaną przez pracodawcę, do którego aplikujesz. Praca w charakterze kelnera, kolportera ulotek lub hostessy będzie świadczyć o Twojej zaradności. Dodatkowo może być również dowodem na to, że dobrze odnajdziesz się w zespole, posiadasz umiejętności komunikacyjne i nie boisz się nowych wyzwań.

 

Budowanie sieci kontaktów i praktyki studenckie
PJuż podczas studiów możesz zdecydować się na odbycie praktyk lub stażu w wybranej firmie. W tym celu warto skorzystać z pomocy uczelnianego Biura Karier, za pośrednictwem którego nawiążesz współpracę z wybraną firmą. Praktyka lub staż może zaowocować propozycją zatrudnienia na stałe, co jest dodatkowym plusem takiego rozwiązania. Warto także pamiętać o budowaniu sieci kontaktów, na przykład poprzez przynależność do organizacji studenckiej. Przykładem może być AIESEC, która zrzesza młodych ludzi z całego świata. W ramach tej organizacji członkowie odbywają praktyki w zagranicznych firmach, także podczas studiów.

 

Na koniec warto wspomnieć o kursach, które dodatkowo przybliżą Cię do zdobycia wymarzonej posady. Dla pracodawcy informacja o udziale w prestiżowym szkoleniu może być dowodem na to, że nie spoczywasz na laurach i inwestujesz we własny rozwój zawodowy.

Przeczytaj także:: https://www.pracuj.pl/praca?rd=30&et=1

—————————————————

Płatne staże i Praktyki zawodowe

Aktualne oferty pracy

  Praca.pl to portal dla osób rozwijających swoją zawodową karierę oraz przedsiębiorców, którzy szukają najlepszych specjalistów. Studentów, chcących odnaleźć aktualne oferty od pracodawców w regionie, zapraszamy do działu: praca Bielsko-Biała.

 • Service Desk with French

  Firma Cyclad sp. Z o.o. specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla dużych francuskich firm poszukuje osób z biegłą znajomością języka francuskiego do pracy przy service desk. Szczegóły oferty w dokumencie Service Desk with French.

 • Poszukiwany Programista C#

  Firma Zorius.pl sp. Z o.o. SPK specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych w zakresie systemów zarządzania poszukuje programisty. Szczegóły oferty w dokumencie Zorius_Programista.

 • Poszukiwany Programista

  Firma Relyon Recruitment zajmująca się rekrutacją dla firmy Axxiome, mającej swoją siedzibę we Wrocławiu poszukuje pilnie Programisty dla swojego klienta. Szczegóły oferty w dokumencie Axxiome_Programista.

 • Poszukiwany LabView Developer

  Międzynarodowa firma projektująca, produkująca i zajmująca się serwisem systemów i podzespołów sterujących dla silników lotniczych i przemysłowych, turbin i innych urządzeń wytwarzających energię poszukuje osobę na stanowisko „LabView Developer”. Szczegóły oferty w załączniku LabView Dev-oferta.

 • Poszukiwany Analityk danych

  Platforma internetowa Clicktrans do zlecenia transportu dużych przesyłek na terytorium Polski i Europy poszukuje osób na stanowisko „Analityk danych”. Szczegóły oferty w załączniku Analityk danych.

 • Poszukiwany Informatyk

  Agencja pracy Randstad poszukuje kandydatów na stanowisko „Informatyk”. Szczegóły oferty w załączniku Informatyk.

Zorganizuj swoją pracę żeby była efektywna

 • Jak zorganizować swoją pracę, żeby była efektywna?

  Pracujesz zdalnie i masz problem z efektywną organizacją czasu? Wystarczy skorzystać z kilku sprawdzonych rozwiązań, aby poprawić swoją wydajność. Zapomnij o rozpraszaczach, zadbaj o higienę pracy i przede wszystkim – dokładnie planuj swoje obowiązki.

  work_idea

   

  Przestrzegaj ustalonego czasu pracy
  Skuteczna organizacja polega na dokładnym wyznaczeniu godzin, które będą przeznaczone na realizację obowiązków zawodowych. Ważne jest, aby przestrzegać wcześniejszych ustaleń. Można skorzystać z terminarza lub nowoczesnych narzędzi komputerowych, które okażą się pomocne w efektywnym planowaniu. Pamiętaj o tym, aby czas pracy był dostosowany do Twoich realnych możliwości. Lepiej wyznaczać sobie mniejsze cele, ponieważ okażą się łatwiejsze w realizacji niż dalekosiężne projekty. W trybie home office najważniejszą kwestią jest systematyczność.

   

  Pozbądź się rozpraszaczy
  Praca online jest związana z dostępem do wielu rozpraszających aplikacji i stron internetowych. Aby pozbyć się pokusy ciągłego zaglądania do social mediów, warto po prostu zablokować wybrane witryny. Dzięki temu zadbamy o płynność wykonywania obowiązków zawodowych i zmniejszymy do minimum ryzyko porzucania pracy na rzecz przyjemności.

   

  Nie zapominaj o higienie pracy
  Praca zdalna zazwyczaj sprowadza się do realizacji konkretnych zadań na komputerze, za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Długie siedzenie przed monitorem może znacznie obniżyć efektywność, dlatego bardzo ważne jest, aby pamiętać o regularnych przerwach. Najlepiej chociaż co godzinę odchodzić od komputera, odzwyczajając wzrok od bliskiej odległości ekranu. Wystarczy stanąć przed oknem i popatrzeć w dal, przeciwdziałając tym samym uczuciu zmęczenia oczu.

   

  Efektywność zdalnego trybu wykonywania obowiązków zawodowych jest zależna od tego, czy uda nam się przestrzegać ustalonych wcześniej zasad i zachować samodyscyplinę. Brak rozpraszających czynników dodatkowo zmotywuje do realizowania zawodowych celów.

  Przeczytaj także:: https://porady.pracuj.pl/

  —————————————————

 • Kompetencje przyszłości – sprawdź, które już posiadasz

  Nieustanne zmiany na rynku pracy wpływają również na kompetencje, które w przyszłości
  będą cenione wśród pracodawców. Już teraz można wymienić najważniejsze z nich. Są to:
  inteligencja emocjonalna, kreatywność oraz umiejętność kompleksowego analizowania
  informacji.

   

  Zmiany w zakresie umiejętności analitycznych
  Analityczne myślenie zawsze było jednym z głównych atutów w oczach pracodawców. Obecnie
  jednak powinno być ono nakierowane na możliwość szybkiego wyciągania krytycznych wniosków.
  Wśród kompetencji przyszłości na uwagę zasługuje także umiejętność kompleksowego podejścia
  do rozwiązywania problemów i bazowania na analizie informacji z różnych zakresów. Ta zdolność
  okaże się szczególnie istotna w przypadku zawodów związanych z branżą IT.

   

  Kreatywność wciąż będzie w cenie
  Osoby, które potrafią wykazywać się kreatywnością, będą w przyszłości bardzo cenione przez
  pracodawców. Umiejętność nieszablonowego myślenia okaże się kluczowa nie tylko w zawodach
  związanych ze sztuką czy mediami. Zdolność opracowywania niestandardowych rozwiązań będzie
  znamiennym atutem niemal w każdej branży, w której ważne jest dostosowanie usług i produktów
  do potrzeb potencjalnego klienta. Istotne okaże się także dostrzeganie zależności między
  konkretnymi pomysłami i nowymi ideami.

   

  Inteligencja emocjonalna kluczem do sukcesu zawodowego
  Pracodawcy cenią osoby, które potrafią zarządzać konfliktami i rozwiązywać problemy, odnajdują
  się w zespole i są odporne na stres. Pod tym kątem znamienną cechą będzie inteligencja
  emocjonalna. Umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami oraz zdolność odpowiedniej oceny
  emocji współpracowników mają kluczowy wpływ na efektywność pracy całego zespołu.

   

  Jeśli posiadasz kompetencje przyszłości, możesz liczyć na znalezienie intratnej posady. Dbaj o swój
  dalszy rozwój.

  Po więcej porad na temat życia zawodowego zajrzyj na: https://porady.pracuj.pl/

  —————————————————

 • Perspektywy po studiach informatycznych


  Biorąc pod uwagę względy finansowe, to właśnie informatyka jest trafnym wyborem. Ukończone
  studia pozwalają wyspecjalizować się w wielu kierunkach. Możesz zostać programistą, analitykiem
  danych, projektantem systemów informatycznych lub stron internetowych, administratorem sieci
  informatycznej lub web developerem. Pracę znajdziesz praktycznie w każdej firmie, w której są
  wykorzystywane systemy informatyczne.

  —————————————————

Poradnik studenta WSIZ 2019/2020

Poradnik jak studiować na WSIZ

Poradnik studenta

—————————————————

Szukasz pracy – przeczytaj

 • 4 porady – co wpisać do CV, nie mając doświadczenia zawodowego?


  To naturalne, że na początku kariery nie masz dużego doświadczenia zawodowego zdobytego w wielu firmach. Twój życiorys nadal może jednak przykuwać uwagę pracodawców. Skup się na swoich celach zawodowych, cennych umiejętnościach i odbytych stażach lub praktykach.

   

  Porada 1: Określ swoje kompetencje – miękkie i twarde
  Obecnie na rynku pracy coraz większe znaczenie mają umiejętności miękkie, np. komunikatywność, elastyczność, sprawne zarządzanie sobą w czasie. Na pewno posiadasz co najmniej kilka kompetencji miękkich, które wyróżniają Cię na tle innych kandydatów. Możesz potwierdzić je sytuacjami ze studiów, kiedy np. potrzebna była inicjatywa i kreatywność. Nie pomijaj też umiejętności twardych. Może o nich świadczyć np. ukończony kurs komputerowy lub certyfikat z języka angielskiego.

   

  Porada 2: Wypisz swoje cele zawodowe
  Przedstaw podsumowanie zawodowe – dokument zyska w ten sposób na atrakcyjności. Warto napisać kilka zdań o tym, co chcesz osiągnąć i do czego zmierzasz w swojej karierze. Wspomnij o wiedzy, którą zyskałeś, wymień swoje osiągnięcia oraz zawrzyj informacje o tym, czego pragniesz się nauczyć.

   

  Porada 3: Pochwal się szkoleniami i działalnością non-profit
  Osoby stawiające pierwsze kroki na rynku pracy zwykle angażowały się już wcześniej w różne aktywności. Mógł to być np. wolontariat lub zajęcie dorywcze, np. udzielanie korepetycji albo praca w restauracji. Pochwal się też w CV praktykami, stażem, działalnością w kole naukowym lub organizacji studenckiej, szkoleniem i kursem podnoszącym kwalifikacje.

   

  Porada 4: Wspomnij o swoich zainteresowaniach
  Jeśli chcesz, aby Twój życiorys zyskał na atrakcyjności, wypisz kilka swoich najważniejszych pasji. Mogą być one związane z branżą, w której chcesz pracować, ale nie tylko. Kandydat mający zainteresowania wzbudza ciekawość, a jego aplikacja nie wygląda tak samo, jak pozostałych osób. Pracodawca dowie się dzięki temu więcej o Twojej osobowości.
  Przeczytaj również: http://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/wymiar-czasu-pracy-na-pelny-etat-jak-go-okreslic

 •  

 • 4-Porady-Jak szukać ofert pracy i praktyk?

  Poszukiwanie pracy lub interesujących praktyk nie musi być żmudnym procesem. Dużo zależy od Twojej postawy, dlatego podejmuj systematyczne działania i dokładnie określ swoje cele zawodowe. Zastanów się, co będzie dla Ciebie najważniejsze w nowej pracy.

   

  Porada 1: Bądź systematyczny
  Szukanie zatrudnienia wymaga poświęcenia czasu – nie chodzi o jednorazowe wysłanie CV do wybranej firmy, a raczej o systematyczne wyszukiwanie ofert i aplikowanie. Są różne sposoby znajdowania pracy. Możesz m.in. wybrać się do biura karier, uczestniczyć w targach pracy i regularnie sprawdzać ogłoszenia, np. w serwisie Pracuj.pl.

   

  Porada 2: Aktualizuj swoje CV
  Pamiętaj, aby wysłać życiorys zawierający aktualne informacje. Zdobyłeś ostatnio nowy certyfikat? A może brałeś udział w szkoleniu, które poszerzyło Twoją wiedzę? Koniecznie zaznacz te zmiany w CV. Udowodnij, że spełniasz stawiane wymagania i dostosuj dokument do stanowiska, o które się ubiegasz.

   

  Porada 3: Określ cele zawodowe

  Wyznaczenie celów zawodowych pomoże Ci zawęzić poszukiwania – dzięki temu będziesz aplikować na te posady, które są dla Ciebie interesujące. Wiedząc, na czym Ci zależy, będziesz mógł krok po kroku realizować swój plan. To wpłynie również na Twoją
  wewnętrzną motywację.

   

  Porada 4: Sprawdź pracodawców
  Przeglądając oferty i sprawdzając informacje o pracodawcach, warto zwrócić uwagę m.in. na aspekt możliwości rozwoju. Warto określić, co będzie dla Ciebie najważniejsze na nowym stanowisku. Odpowiedz sobie na kilka istotnych pytań: Czego będę mógł się nauczyć? Jakie kompetencje rozwinę, a jakich mi brakuje? Czy chcę pracować w zespole? Czy lepiej odnajdę się w dużej firmie, czy w małej? Znając swoje oczekiwania i wymagania pracodawców, łatwiej będzie Ci podjąć decyzje.
  Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/kodeks-pracy-o-czym-mowi-i-w-czym-pomaga

 •  

 


Partnerzy

praca Bielsko-Biała