Poradnik studenta WSIZ 2019/2020

Poradnik jak studiować na WSIZ

Poradnik studenta

Płatne staże i Praktyki zawodowe

Aktualne oferty pracy

  Praca.pl to portal dla osób rozwijających swoją zawodową karierę oraz przedsiębiorców, którzy szukają najlepszych specjalistów. Studentów, chcących odnaleźć aktualne oferty od pracodawców w regionie, zapraszamy do działu: praca Bielsko-Biała.

 • Poszukiwany Programista C#

  Firma Zorius.pl sp. Z o.o. SPK specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych w zakresie systemów zarządzania poszukuje programisty. Szczegóły oferty w dokumencie Zorius_Programista.

 • Poszukiwany Programista

  Firma Relyon Recruitment zajmująca się rekrutacją dla firmy Axxiome, mającej swoją siedzibę we Wrocławiu poszukuje pilnie Programisty dla swojego klienta. Szczegóły oferty w dokumencie Axxiome_Programista.

 • Poszukiwany LabView Developer

  Międzynarodowa firma projektująca, produkująca i zajmująca się serwisem systemów i podzespołów sterujących dla silników lotniczych i przemysłowych, turbin i innych urządzeń wytwarzających energię poszukuje osobę na stanowisko „LabView Developer”. Szczegóły oferty w załączniku LabView Dev-oferta.

 • Poszukiwany Analityk danych

  Platforma internetowa Clicktrans do zlecenia transportu dużych przesyłek na terytorium Polski i Europy poszukuje osób na stanowisko „Analityk danych”. Szczegóły oferty w załączniku Analityk danych.

 • Poszukiwany Informatyk

  Agencja pracy Randstad poszukuje kandydatów na stanowisko „Informatyk”. Szczegóły oferty w załączniku Informatyk.

—————————————————

Szukasz pracy – przeczytaj

 • 4 porady – co wpisać do CV, nie mając doświadczenia zawodowego?


  To naturalne, że na początku kariery nie masz dużego doświadczenia zawodowego zdobytego w wielu firmach. Twój życiorys nadal może jednak przykuwać uwagę pracodawców. Skup się na swoich celach zawodowych, cennych umiejętnościach i odbytych stażach lub praktykach.

   

  Porada 1: Określ swoje kompetencje – miękkie i twarde
  Obecnie na rynku pracy coraz większe znaczenie mają umiejętności miękkie, np. komunikatywność, elastyczność, sprawne zarządzanie sobą w czasie. Na pewno posiadasz co najmniej kilka kompetencji miękkich, które wyróżniają Cię na tle innych kandydatów. Możesz potwierdzić je sytuacjami ze studiów, kiedy np. potrzebna była inicjatywa i kreatywność. Nie pomijaj też umiejętności twardych. Może o nich świadczyć np. ukończony kurs komputerowy lub certyfikat z języka angielskiego.

   

  Porada 2: Wypisz swoje cele zawodowe
  Przedstaw podsumowanie zawodowe – dokument zyska w ten sposób na atrakcyjności. Warto napisać kilka zdań o tym, co chcesz osiągnąć i do czego zmierzasz w swojej karierze. Wspomnij o wiedzy, którą zyskałeś, wymień swoje osiągnięcia oraz zawrzyj informacje o tym, czego pragniesz się nauczyć.

   

  Porada 3: Pochwal się szkoleniami i działalnością non-profit
  Osoby stawiające pierwsze kroki na rynku pracy zwykle angażowały się już wcześniej w różne aktywności. Mógł to być np. wolontariat lub zajęcie dorywcze, np. udzielanie korepetycji albo praca w restauracji. Pochwal się też w CV praktykami, stażem, działalnością w kole naukowym lub organizacji studenckiej, szkoleniem i kursem podnoszącym kwalifikacje.

   

  Porada 4: Wspomnij o swoich zainteresowaniach
  Jeśli chcesz, aby Twój życiorys zyskał na atrakcyjności, wypisz kilka swoich najważniejszych pasji. Mogą być one związane z branżą, w której chcesz pracować, ale nie tylko. Kandydat mający zainteresowania wzbudza ciekawość, a jego aplikacja nie wygląda tak samo, jak pozostałych osób. Pracodawca dowie się dzięki temu więcej o Twojej osobowości.
  Przeczytaj również: http://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/wymiar-czasu-pracy-na-pelny-etat-jak-go-okreslic

 •  

 • 4-Porady-Jak szukać ofert pracy i praktyk?

  Poszukiwanie pracy lub interesujących praktyk nie musi być żmudnym procesem. Dużo zależy od Twojej postawy, dlatego podejmuj systematyczne działania i dokładnie określ swoje cele zawodowe. Zastanów się, co będzie dla Ciebie najważniejsze w nowej pracy.

   

  Porada 1: Bądź systematyczny
  Szukanie zatrudnienia wymaga poświęcenia czasu – nie chodzi o jednorazowe wysłanie CV do wybranej firmy, a raczej o systematyczne wyszukiwanie ofert i aplikowanie. Są różne sposoby znajdowania pracy. Możesz m.in. wybrać się do biura karier, uczestniczyć w targach pracy i regularnie sprawdzać ogłoszenia, np. w serwisie Pracuj.pl.

   

  Porada 2: Aktualizuj swoje CV
  Pamiętaj, aby wysłać życiorys zawierający aktualne informacje. Zdobyłeś ostatnio nowy certyfikat? A może brałeś udział w szkoleniu, które poszerzyło Twoją wiedzę? Koniecznie zaznacz te zmiany w CV. Udowodnij, że spełniasz stawiane wymagania i dostosuj dokument do stanowiska, o które się ubiegasz.

   

  Porada 3: Określ cele zawodowe

  Wyznaczenie celów zawodowych pomoże Ci zawęzić poszukiwania – dzięki temu będziesz aplikować na te posady, które są dla Ciebie interesujące. Wiedząc, na czym Ci zależy, będziesz mógł krok po kroku realizować swój plan. To wpłynie również na Twoją
  wewnętrzną motywację.

   

  Porada 4: Sprawdź pracodawców
  Przeglądając oferty i sprawdzając informacje o pracodawcach, warto zwrócić uwagę m.in. na aspekt możliwości rozwoju. Warto określić, co będzie dla Ciebie najważniejsze na nowym stanowisku. Odpowiedz sobie na kilka istotnych pytań: Czego będę mógł się nauczyć? Jakie kompetencje rozwinę, a jakich mi brakuje? Czy chcę pracować w zespole? Czy lepiej odnajdę się w dużej firmie, czy w małej? Znając swoje oczekiwania i wymagania pracodawców, łatwiej będzie Ci podjąć decyzje.
  Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/kodeks-pracy-o-czym-mowi-i-w-czym-pomaga

 •  

 


Partnerzy

praca Bielsko-Biała