Specjalizacja DevOps/Networking

W ramach specjalizacji DevOps/Networking poznasz nowoczesne i wydajne narzędzia służące do tworzenia i zarządzania mniejszymi i większymi klastrami aplikacji. Klastry takie są podstawą działania wszystkich popularnych serwisów IT, takich jak YouTube, Facebook czy też Netflix.

Network Engineer

Nabierzesz pełnego zrozumienia większości technologii sieciowych związanych ze sterowaniem przepływem informacji. Dowiesz się jak zapewnić wysoką dostępność zasobów sieciowych.

Devops Engineer

Poznasz wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia i zarządzania aplikacjami i hostami na których działają.

Organizacja i wsparcie serwisów „w chmurze”


Program specjalizacji skupia się na szeroko pojętym wsparciu procesów budowy, wdrażania i monitorowania nowoczesnych systemów informatycznych. Systemy takie zbudowane są najczęściej w oparciu o architekturę mikroserwisową i są wdrażane w postaci skonteneryzowanej na środowiska chmur prywatnych (np. Docker Swarm, Kubernetes) lub publicznych (AWS, Azure, Google Cloud). Inżynierowie DevOps i sieciowcy mają za zadanie zapewnienie automatyzacji i niezawodności tych procesów.Główne elementy oferty stanowią:
  • Wirtualizacja hostów w oparciu o Linux,
  • Konteneryzacja serwisów,
  • Prowizjonowanie i automatyzacja,
  • Projektowanie, obsługa i monitorowanie sieci,
  • Klasteryzacja i wysoko-dostępność zasobów,
  • Bezpieczeństwo serwisów i ruchu sieciowego,
  • Chmury prywatne i publiczne,
  • Monitorowanie zasobów.

Specjalizacja DevOps/Networking

Zdobądź pracę swoich marzeń

 

Network Engineer

Budowa i zarządzanie siecią fizyczną (routery, switche, systemy oparte o Linux) oraz wirtualną (GNS3). Nieprzerwana praca warstwy sieciowej, odporna na ataki i awarie.

Cloud Engineer

Organizacja wdrożenia aplikacji do chmury; wysoko-dostępowe rozwiązania pozwalające na nieprzerwaną pracę serwisów, z wielokrotnym poziomem backupów.

DevOps Engineer

Automatyzacja procesów tworzenia i wdrażania aplikacji, zgodnie z wzorcem Architecture-as-code.