O Uczelni
O UczelniUczelnia prowadzi studia zaoczne oraz podyplomowe na kierunku INFORMATYKA ze specjalizacjami: Grafik komputerowy, Programista, WebDeveloper, Administrator sieci oraz E-marketing. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy inżynier informatyk ze specjalnością: Systemy Informatyczne. Studia inżynierskie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania trwają 7 semestrów. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania posiada własny budynek w centrum Bielska-Białej. W budynku znajduje się: 6 laboratoriów komputerowych, biblioteka multimedialna, aula, sale wykładowe i ćwiczeniowe, klub studencki oraz siłownia.
Partnerstwo nauki i biznesu
Partnerstwo nauki i biznesuWspółpraca WSIZ z lokalnymi przedsiębiorstwami IT z rejonu Podbeskidzia.Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania od paru lat aktywnie rozwija współpracę z firmami z lokalnego rynku pracy i z zagranicy. Jesteśmy otwarci na tworzenie partnerstw z sektorem przedsiębiorstw i podejmowaniem różnego rodzaju wspólnych inicjatyw, które umożliwią wykorzystanie potencjału twórczego naszych studentów i absolwentów. Nasi partnerzy mają między innymi możliwość kształtowania kierunków kształcenia kluczowych dla rozwoju sektora biznesu regionu Śląska poprzez prowadzenie warsztatów i prelekcji przez doświadczonych pracowników firm, współorganizowanie workshopów dziedzinowych i konkursów tematycznych.
Applied Informatics Workshop
Applied Informatics WorkshopWarsztaty mają na celu prowadzenie dyskusji i upowszechnianie aktualnych rozwiązań, badań i systemów informatycznych.Konferencja informatyczna organizowana głównie przez studentów to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów w branży IT. Przybywający na wydarzenie uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wykładach, warsztatach oraz dyskusjach prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów. Konferencja informatyczna to doskonała okazja do nawiązania kontaktów, zdobycia nowej wiedzy oraz zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Kadra WSIZ

Organizacja WSIZ
Piotr Mareckiprof. dr inż., dr n. f.Piotr MareckiRektor
Monika Mareckadr n. t., prof. WSIZMonika MareckaDziekan
Robert Buckidr inż., prof. WSIZRobert BuckiKoordynator ds. współpracy międzynarodowej
Przemysław Stokłosadr n. f., prof. WSIZPrzemysław StokłosaPełnomocnik Rektora ds. staży i praktyk studenckich
Stanisław GajdamgrStanisław Gajda Kwestor
Rada Samorządu WSIZ
Iwo DindasIwo DindasPrzewodnicząca Rady Samorządu Studenckiego WSIZ
Patryk KamińskiPatryk KamińskiWiceprzewodniczący Rady Samorządu Studenckiego WSIZ
Patryk PielaPatryk PielaSekretarz Rady Samorządu Studenckiego WSIZ

Nasi partnerzy

Selleo
SelleoSelleo to firma programistyczna, która od ponad 15 lat tworzy aplikacje webowe i mobilne dla klientów z Europy, USA, Kanady i Australii. Projektuje i buduje zaawansowane systemy informatyczne w szerokim spektrum branż (m.in. eLearning czy eCommerce) i technologii (m.in. Ruby on Rails czy ReactJS).
Rekord SI
Rekord SIFirma Rekord SI w swojej ofercie posiada najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne dla jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw produkcyjnych. REKORD SI została założona w 1989, a jej założycielem jest Janusz Szymura.
CodeTown
CodeTownCode Town to bielska firma zajmująca się outsourcingiem programistycznym, tworzeniem stron, sklepów oraz wizytówek internetowych czy aplikacji mobilnych. Zespół Code Town tworzą wykwalifikowani inżynierowie i menadżerowie – specjaliści w swoich dziedzinach!
WizjaNet
WizjaNetFirma WizjaNet zajmuje się świadczeniem usług informatycznych, programistycznych oraz e-marketingiem. Tworzy dedykowane rozwiązania dla biznesu i oświaty, a w jej skład wchodzą najlepsi specjaliści sektora IT.
M87
M87m87 Technologies to startup informatyczny specjalizujący się w projektowaniu oraz tworzeniu skutecznych rozwiązań informatycznych, w tym oprogramowaniu narzędzi, które umożliwiają efektywną kontrolę oraz zarządzanie różnymi procesami usprawniającymi działanie firm.
Dołącz do firm współpracujących z nami!